HDMI用超高周波はんだ付け機
最新の価格を取得する| 最小注文数: | 1 Piece/Pieces |
モデル: JH-0806
モデル ナンバー: JH-0806
Control: Semi-Automatic
応用: Electrical & Electronics Industry, Lighting Industry, Auto Industry, Communication Industry
認証: CE, ISO
Power Supply: 200~250V, 50Hz
Air Pressure: 0.2-0.4 MPa
Drive Mode: Pneumatic
Power: ≤ 1.5kw
Welding Method: High-Frequency Induction Welding
Cycle Time: About 0.5s
Weight: 19kg
Transport Package: Wooden Case
Specification: 450 × 320 × 310 mm
Trademark: JH Machines
Origin: China
HSコード: 8468200090
生産能力: 1,000台/年
カスタマイズ: 利用可能
軸: 1軸
Style: Desktop
送料: 運賃と配達予定時間についてはサプライヤーにお問い合わせください。
| 販売単位 | : | Piece/Pieces |
The file is encrypted. Please fill in the following information to continue accessing it
| Model NO. | JH-0806 |
| Control | Semi-Automatic |
| Application | Electrical & Electronics Industry, Lighting Industry, Auto Industry, Communication Industry |
| Certification | CE, ISO |
| Power Supply | 200~250V, 50Hz |
| Air Pressure | 0.2-0.4 MPa |
| Drive Mode | Pneumatic |
| Power | ≤ 1.5kw |
| Welding Method | High-Frequency Induction Welding |
| Cycle Time | About 0.5s |
| Weight | 19kg |
| Transport Package | Wooden Case |
| Specification | 450 × 320 × 310 mm |
| Trademark | JH Machines |
| Origin | China |
| HS Code | 8468200090 |
| Production Capacity | 1,000 Units/Year |
| Package Size | 46.00cm * 35.00cm * 31.00cm |
| Package Gross Weight | 23.000kg |
| Lead Time | 7 days (1 - 1 Pieces) |
| To be negotiated ( > 1 Pieces) |
仕様モード JH-0806 超高周波はんだ付け機
電源200V~250V 50Hz
エアー圧力0.2~0.4MPa
重量19kg
パッケージサイズ (長さ×幅×高さ) 450×320×310 mm
ドライブモード空圧
消費電力≤ 1.5KW
溶接方法高周波誘導溶接
この超高周波はんだ付け機は、HDMI (AF、AM、Type-E、Type-D)、DisplayPort (DP)、USB 3.0 (Type-A、Type-B、Micro-B)、MDP ケーブルなど、さまざまな高速データ ケーブル ワイヤを処理するために専門的に設計されています。 1サイクルで両端を正確にステップ剥離し、内部導体、絶縁体、シールド層を完全に露出させます。

東莞樹海機械設備有限公司
東莞十海機械設備有限公司は 2008 年に設立され、ワイヤーハーネス加工装置の設計、研究開発、製造、販売を専門とするハイテク企業です。 17 年以上の業界経験を持つ当社は、6,000 平方メートルを超える自社工場、30 を超える特許技術、100 人以上の専門家チームを擁しています。当社の強力な研究開発および技術サービス能力により、高品質でコスト効率の高い製品と効率的なサービスを提供し、お客様に調達と技術サポートのワンストップ ソリューションを提供します。












Privacy statement: Your privacy is very important to Us. Our company promises not to disclose your personal information to any external company with out your explicit permission.
Fill in more information so that we can get in touch with you faster
Privacy statement: Your privacy is very important to Us. Our company promises not to disclose your personal information to any external company with out your explicit permission.